Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Kupieninie powstał w 2007 roku przy Stowarzyszeniu Pomocy Dziecku i Rodzinie „Przyjazny Świat” w Mędrzechowie

Zapewniamy swoim podopiecznym w wieku 3-25 lat kompleksową opiekę i wielospecjalistyczną pomoc w zakresie rewalidacji, edukacji, terapii psychologicznej, terapii logopedycznej oraz rehabilitacji ruchowej.

Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Kupieninie pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 14.30.

IV Powiatowe Warsztaty Artystyczne pt. „Jestem rytmem, jestem melodią, jestem harmonią.”

Uważa się, że muzyka łagodzi obyczaje, ale przede wszystkim łagodzi nastroje, wycisza lub na odmianę pobudza - w zależności od częstotliwości dźwięków. Odpowiednio dobrana muzyka jest dla nas źródłem nie tylko zachwytu i wzruszeń, ale i poprawia samopoczucie, pomaga w zrelaksowaniu się i pozytywnie wpływa na ogólny stan zdrowia. Przede wszystkim odpręża, pomaga zlikwidować stresy i napięcia. Może dostarczać bodźców do działania, bywa też znakomitą inspiracją do rozmaitej twórczości i wszelkiej działalności. Takich oto doznań mogli doświadczyć uczestnicy IV Powiatowych Warsztatów Artystycznych w Kupieninie. Warsztaty prowadził muzykoterapeuta i arteterapeuta Mariusz Zwoliński. Na warsztatach gościliśmy: uczniów z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Oleśnicy. Muzyczny klimat udzielił się wszystkim zebranym, którzy mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat instrumentów o różnorodnym brzmieniu. Mieli również okazje do wspólnego muzykowania oraz śpiewu przy dźwiękach gitary. Uczestniczyli w zabawach z dźwiękiem tworząc rytm, melodię i harmonię. Z pomocą wyobraźni uczestnicy własnoręcznie wykonali bębenki. Warsztaty były nie tylko świetną okazją do rozwijania swoich zainteresowań, ale również do nawiązania nowych znajomości i dobrej zabawy. Bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie na nasze warsztaty.